Як пробіотик допомагає при дитячих коліках

Коліки у новонароджених – дуже неприємний стан, який дошкуляє не тільки малюкові, а й батькам дитини, адже дистрес у неї виникає без видимої причини і ніякі втішання не дають полегшення.

Коліки – це гострий біль у животі, який починається від 2 до 4 тижнів від народження і може тривати до 4-5 місяців. Слід зазначити, що коліки можуть турбувати навіть абсолютно здорових дітей, і самі по собі не є захворюванням, проте, малюки з коліками стають роздратованими, напади болю можуть тривати годинами і повторюватись щодня. Це неймовірний емоційний тягар для всієї сім’ї, адже замість того, щоб насолоджуватись найщасливішими моментами в житті родини, усі її члени знаходяться в постійній напрузі й стресі від неспроможності допомогти своєму малюкові.

Є багато засобів і методик для усунення коліків. Більшість із них направлена лише на тимчасове полегшення і усунення нападів гострого болю у малюка, проте серед їх великого переліку найдієвішими є – сучасні пробіотики, дія яких спрямована на боротьбу із причиною виникнення коліків у малюків.

До чого можуть призвести коліки

Коліки у новонароджених спочатку, як правило, не впливають ні на емоційний, ні на фізичний стан малюка. Навіть після того, коли в дитини починаються коліки, вона може мати хороший апетит та добре набирати вагу. Проте якщо кишкові коліки турбують немовля тривалий час, декілька тижнів і більше, одним із наслідків може бути кишкове запалення, спричинене дисбалансом між патогенними та непатогенними бактеріями. Також до цього синдрому можуть приєднуватися інші кишкові розлади. Внаслідок цього можуть розпочатися зригування, пронос, блювота і малюк почне погано набирати вагу.

Як допомогти дитині при коліках

Хоча коліки у немовлят тривають не дуже тривалий період, залишатися байдужим і просто чекати не можна, та й, мабуть, неможливо. І, ймовірно, найчастіше питання, яке чують лікарі від батьків новонароджених, – «Як позбутися коліків у немовлят?»

Отже, коли у малюка почався напад, можна використовувати заспокійливі стратегії. Ось кілька порад, які можуть допомогти зменшити симптоми коліків у вашої дитини:

  • Покладіть на живіт дитини теплу пелюшку або грілку на кілька хвилин. Тепло допомагає зменшити біль і розслабити м’язи.
  • Ніжними круговими рухами проти годинникової стрілки промасажуйте животик дитини. Це також може допомогти зменшити біль.
  • Переконайтеся, що ви годуєте дитину правильно, відповідно до віку та ваги. Можливо, дитина переїдає і це стає причиною колік.
  • Додайте до дієти дитини пробіотики.

Що таке пробіотики?

Пробіотики для дітей – це корисні мікроорганізми, які живуть у шлунково-кишковому тракті малюка, зменшують кількість шкідливих бактерій у шлунково-кишковому тракті, допомагають йому працювати правильно, усувають запалення та зміцнюють імунну систему. Вони також корисні для покращення травлення і попередження деяких алергій та інших захворювань.

Користь пробіотиків була доведена багатьма міжнародними клінічними дослідженнями.
Результати одного з досліджень бути опубліковані Американською академією педіатрії*. У ньому брали участь 345 малюків, які страждали від коліків. Серед них 174 дитини отримували пробіотик, а 171 – плацебо. Згідно з результатами, група малюків, яка отримувала пробіотик, менше плакала і нервувала, ніж група плацебо, протягом усього часу. Було доведено, що успішність лікування коліків у немовлят за допомогою пробіотиків є майже в два рази вищою, ніж у групі плацебо.

Які є пробіотики?

Це можуть бути різні штами бактерій та грибів, проте найкращий ефект мають пробіотики для відновлення мікрофлори, які містять Lactobacillus reuteri Protectis.

Саме лактобактерія Lactobacillus Reuteri є видом пробіотичної бактерії, яка вперше була виділена з грудного молока. Вона має антимікробну дію, регулює імунну відповідь та покращує здоров’я шлунково-кишкової системи немовлят, а також ефективно усуває коліки і зменшує ризик виникнення запалення кишківника.

Lactobacillus reuteri можна знайти в деяких харчових продуктах, таких як йогурт та кефір, а також вона доступна як дієтична добавка у складі БіоГая Протектіс.

Який пробіотик кращий?

БіоГая Протектіс є найкращим сучасним пробіотиком, який містить Lactobacillus reuteri Protectis. Це найбільш клінічно вивчений пробіотик проти коліків, який можна застосовувати з перших днів життя, і який вже через тиждень застосування ефективно усуває симптоми й причини коліків та інших кишкових проблем у немовлят. Окрім того, пробіотик БіоГая Протектіс зміцнює імунну систему та знижує ризик розвитку інфекцій.

Джерела:
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/colic/symptoms-causes/syc-20371074
https://www.verywellfamily.com/9-out-of-10-infants-experience-gut-microbiome-deficiency-new-study-finds-5097609
*https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29279326/

Меню