Пробіотики при коліках допомагають краще, ніж симетикон

Коліки в немовлят – одна з найрозповсюдженіших проблем, з якою доводиться стикатися батькам у перші пів року після народження дитини. Коли починаються коліки у немовлят, батьки нервують, відчувають страх, відчай та безпомічність, не знаходячи способу полегшити стан своєї дитини. Однак, важливо розуміти, що коліки у немовлят є тимчасовим станом, вони зазвичай припиняються протягом перших 4-5 місяців життя дитини

Що допомагає від коліків у новонароджених?

Існують різні способи боротьби з коліками, такі як масаж животика, теплі компреси, зміна дієти, а також деякі препарати. На сьогоднішній день є безліч засобів від коліків немовлятам, які можна придбати в аптеці. Вони мають різні назви, але до складу більшості з них входить одна і та ж діюча речовина під назвою симетикон, дія якого спрямована усунення пухирців газу, що є симптомом кишкових негараздів. Такі препарати здатні досить швидко усунути біль, проте не впливають на причину його виникнення і через деякий час малюк знову починає нервувати і плакати через біль у животі.

Проте існують й інші засоби, які в своєму складі містять пробіотики – корисні мікроорганізми, які турбуються про здоров’я кишківника малюка. Дія пробіотика спрямована на боротьбу із причиною виникнення коліків та відновлення мікрофлори. Таким засобом є краплі БіоГая Протектіс. Завдяки пробіотику у їх складі вони допомагають шлунково-кишковому тракту малюка адаптуватись до нового харчування, не допускають виникнення пухирців газу та вже через 2-5 днів позбавляють немовля коліків.

Який саме більш дієвий засіб від коліків?

Слід зазначити, що пробіотики і симетикон – це два абсолютно різні типи засобів, які можуть допомогти при коліках у немовлят.

Симетикон – це лікарський препарат, який використовується для полегшення симптомів газоутворення у шлунково-кишковому тракті. Принцип його дії полягає в руйнуванні оболонки пухирців газу, які утворюються в кишківнику малюка і завдають йому болю. Проте, діючи як піногасник, препарати на основі симетикону, за результатами трьох різних досліджень, не продемонстрували його переконливої користі у лікуванні дитячих кольок*.

Результати ще одного дослідження були опубліковані Національною бібліотекою медицини**. У ньому 83 немовлят із коліками розділили на дві групи: перша приймала симетикон, а друга – плацебо. Отже, через 10 днів лікування не було помічено жодної різниці між дітьми, які приймали симетикон, та дітьми, які приймали плацебо. Таким чином, ефективність симетикону не доведена.

Пробіотики – це живі мікроорганізми, “дружні” бактерії, які живуть у кишковому тракті, сприяють розвитку здорової мікрофлори та нормальному функціонуванню. Окрім того, пробіотики покращують травлення та зменшують вірогідність виникнення коліків.

Найкращі пробіотики для дітей – пробіотики, які містять Lactobacillus reuteri Protectis. Lactobacillus reuteri зберігає та відновлює рівновагу мікрофлори шлунково-кишкового тракту, підвищує імунітет та покращує травлення. Окрім того, деякі дослідження показали, що Lactobacillus reuteri знижує ризик розвитку захворювань, таких як алергії та запальні процеси.

У дослідженні Американської академії педіатрії порівняли ефективність симетикону та Lactobacillus reuteri при коліках у немовлят. 90 малюків з однаковими показниками випадковим чином розподілили на 2 групи. Протягом 28 днів одні приймали симетикон, а інші – Lactobacillus reuteri. На початку дослідження середня добова тривалість плачу в групах пробіотиків і симетикону становила 159 хвилин і 177 хвилин на день відповідно. На сьомий день тривалість плачу малюків із групи пробіотиків зменшилася до 51 хвилини, а в групі симетикону майже нічого не змінилося – діти плакали 145 хвилин на день. Отже, на 28 день 95% дітей відповіли на прийом пробіотика, у той час як лікування симетиконом допомогло лише 3% дітей.

Які пробіотики краще приймати?

Свою ефективність довів пробіотик БіоГая. Він містить живі мікроорганізми, зокрема штам Lactobacillus reuteri Protectis, та ефективно допомагає відновити мікрофлору кишківника при порушенні балансу між «дружніми» й «недружніми» мікроорганізмами. Це найбільш вивчений і найбезпечніший пробіотик для дітей, який не тільки усуває неприємні симптоми коліків у немовлят, а й причину їхнього виникнення. Він покращує травлення, полегшує адаптацію до нового харчування під час введення прикорму, і найголовніше – не допускає щоб пухирці газів взагалі утворювалися.

Да, і не ще трохи неочікуваний «бонус». Пробіотик БіоГая Протектіс зміцнює імунну систему та знижує ризик розвитку інфекцій. Більше про пробіотик БіоГая Протектіс можна дізнатися за посиланням: biogaia.com.ua

Не пошкодуйте свого часу, завітайте.

Джерела:

*https://www.sciencedirect.com/topics/neuroscience/simethicone
**https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8008533/
https://publications.aap.org/pediatrics/article-abstract/119/1/e124/70744/Lactobacillus-reuteri-American-Type-Culture?redirectedFrom=fulltext
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/colic/symptoms-causes/syc-20371074
https://www.nhs.uk/medicines/simeticone/about-simeticone/

Меню