Як боротися з кишковими кольками?

На добраніч, малюкияк ефективно боротися з кишковими кольками? 

Здорова мікрофлора кишечника  запорука міцного сну немовлят 

Кишкові кольки  як міфічні чудовиська. Усі про них чули, але ніхто не знає, “нападуть” вони на вашого малюка чи ні. У деяких немовлят не буває кольок, це ті діти, які постійно блаженно “сплять і їдять”. Їхні батьки в цей час можуть не тільки спокійно прийняти душ, але навіть вирушити з немовлям в подорож до Мексики. Але якщо Чудо-юдо у вигляді кольок атакує малюка, то погано всій родині: адже боляче тільки маленькому, а страждають кілька місяців всі, бо не знають, як йому допомогти. Розглянемо ж причини появи кольок і способи їх нейтралізації. 

Звідки беруться кишкові кольки? 

Кольки є однією із загадок всесвіту. Термін застосовується до здорових немовлят, що отримують достатнє харчування, але плачуть понад 3 години поспіль більше 3-х днів на тиждень протягом 3-х тижнів. Як зрозуміти, що у дитини кольки? 

  • Кольки починаються зазвичай у віці 2-х тижнів, якщо малюк народився вчасно, і дещо пізніше, якщо був недоношеним.
  • Вони проходять самі собою у віці 3-4-х місяців. 
  • На їх появу та інтенсивність не впливає ні стать дитини, ні черговість її народження, ні те, як годується маля: груддю або з пляшечки. 
  • Ніяких особливостей у дітей, які страждають від кольок, порівняно з тими, у кого їх немає, не спостерігається.

Причини кольок досі точно не визначено, однак є деякі теорії, які можуть нам допомогти підібрати заходи. 

  • Травна система знаходиться в фазі активного зростання, тому гладка мускулатура кишечника часто спазмується.
  • Мікрофлора дитини ще тільки розвивається, тому покищо не зовсім добре виконує свої завдання і в кишечнику утворюються гази. 
  • Гормони, якіще не врівноважилися, можуть зумовлювати спазми шлунка і поганий настрій малюка. 
  • Плач спричиняє надчутливість немовляти до шуму, світла тощо. 
  • Нервова система ще “не відрегульована,і якщо у вас збудливий малюк, то у нього бувають такі довгі “критичні” моменти.

При цьому важливо не списувати на рахунок кишкових кольок інші неприємні стани дитини, які вимагають уваги лікаря. Так, часто за кольки батьки можуть прийняти: 

  • прояви рефлюксу, коли малюк відригує напів перетравлене молоко і воно зумовлює у нього відчуття подразнення стравоходу; 
  • інфекційні захворювання;
  • підвищення внутрішньочерепного тиску, неврологічні проблеми;
  • проблеми з очима: подряпина або підвищений внутрішньоочний тиск; 
  • проблеми серцевої діяльності;
  • травми кісток, м’язів, пальчиків.

Як допомогти дитині при кишкових кольках? 

Перш за все, потрібно переконатися: кольки це чи ні. Тут без лікаря не обійтися. Якщо ніяких інших причин занепокоєння немовляти не виявилося, то спробуйте застосувати такі стратегії: 

  1. Менше ковтати повітря  

Якщо малюк при годуванні заковтує повітря, це може призвести до його скупчення в шлунку і неприємних відчуттів. Малюк заковтує повітря, якщо він дуже голодний і їсть жадібно, поспішає, або якщо він неправильно захоплює груди/соску. Налаштуйте режим годування, стежте за позою малюка при годуванні, спробуйте соску з меншим отвором. 

  1. Потрібно прибрати гази та допомогти мікрофлорі 

Зараз багато препаратів претендують на звання “магічних еліксирів”, що допомагають у боротьбі з жахливими і непереможними кольками. Деякі з них є піногасниками, які, потрапивши в кишечник, зменшують поверхневий натяг бульбашок газу, і вони лопаються. Інші додають до мікрофлори дитячого кишечника корисні бактерії, які нормалізують травлення і позбавлять кольок.  

Не всі корисні лактобактерії ефективні однаково. Шведська компанія «БіоГая» володіє патентом на кілька штамів Lactobacillus reuteri (наприклад, штам DSM17938). Це єдині мікроорганізми, які в кишечнику людини виділяють антимікробну речовину реутерінщо здатен пригнічувати ріст таких хвороботворних бактерій, як кишкова паличка, сальмонела, стафілокок, а також дріжджів, грибків і вірусів. Міститься ця лактобактерія в пробіотику БіоГая Протектіс з вітаміном D3 краплі. Ці краплі сприяють корекції дисбіозу і відновленню мікрофлори шлунково-кишкового тракту, усуненню нападів кишкової коліки, закрепу і зригуванню, нормалізації моторної функції кишечника у дітей грудного та раннього віку. У чому особливості БіоГая Протектіс з вітаміном D3 краплі? 

  • Це пробіотик у рідкій формі. Містить у складі живі лактобактерії Lactobacillus reuteri DSM 17938, які є природними мікроорганізмами для людини, і природну жиророзчинну форму вітаміну D3. 
  • Зручний прийом 5 крапель 1 разнадень. Легко дозувати завдяки вбудованому у флакон крапельному дозатору. У флаконі міститься не менше 25 доз. 
  • БіоГая Протектіс з вітаміном D3 краплі відновлює здорову мікрофлору на всій довжині шлунково-кишкового тракту, починаючи з ротової порожнини, і насичує організм вітаміном D3. 
  • Можна застосовувати разом з антибіотиком для профілактики діареї.
  • Насичує організм вітаміном D3 і сприяє зростанню і правильному розвитку кісткової системи, зміцненню імунітету. Більшість жителів Північної півкулі страждають від нестачі вітаміну D. В Україні 70% малюків від народження до 3-х років отримують недостатньо цього вітаміну. 
  • БіоГая Протектіс з вітаміном D3 краплі дозволені до застосування дітям з народження, а також вагітним жінкам і тим, хто годує груддю. 
  • Важливо! Не містить алергени,білокмолока лактозу, глютен, консерванти, барвники, ГМО. 

  

Як звуки і рух допомагають при кольках? 

Це, звичайно, відволікаючий маневр, але він спрацьовує. Найкраще, якщо при цьому дитина буде відчувати тепло вашого тіла: довго носити на руках маленького страждальця важко, тому скористайтеся слінгом або рюкзачком. Багато батьків кажуть, що поїздка в машині  прекрасний спосіб заспокоїти малюка, головне, щоб у вас було для нього надійне автокрісло. Заспокійливі звуки можуть бути зовсім несподіваними: підійде не тільки пісня “про дзиги“, а й, наприклад, монотонний шум фену або пилососа, а деяких немовлят чудово відволікає від болю пакетик, який шарудить у батьківських руках. 

Чи допомагає усунути кишкові кольки тепло та приглушене світло? 

Якщо малюк збуджений, принесіть його в кімнату, де немає яскравого освітлення і гучних звуків. Спробуйте помасувати дитині животик або ніжки з дитячою олією або викупати ваше дитя в теплій воді. Деяким діткам допомагає сухе тепло на животик: можете нагріти рушник або спеціальну суху грілочку. 

І пам’ятайте найголовніше: ніщо не триває вічно, навіть колькиДитинство ваших крихіток теж пролітає вмить: не забувайте дбати про себе, щоб спокійно сприймати швидкоплинні “критичні моменти” і насолоджуватися тими хвилинами спілкування з малюками, які назавжди залишаться у вашій пам’яті. 

Меню