Необхідність прийому пробіотиків з першого дня життя

Мікрофлора кишківника має дуже велике значення в організмі людини, й особливо це стосується дітей раннього віку та немовлят. Вона в прямому сенсі впливає на здоров’я, а  дисбаланс – може провокувати досить неприємні патологічні стани: кишкові коліки, закрепи, діарею у немовлят та інше.

Мікрофлора кишківника малюка

Під час внутрішньоутробного розвитку дитини шлунково-кишковий тракт практично стерильний. Заселення мікрофлорою відбувається під час пологів, після контакту зі шкірою мами, під час грудного вигодовування, і т.д. Від мами до малюка передаються «дружні бактерії», їхня колонізація сприяє його розвитку та створенню того особливого індивідуального захисного середовища, яке має захистити дитину під час контакту з сонмами оточуючих нас бактерій

Загалом мікрофлора кишківника дитини розвивається протягом перших кількох років її життя, тому слід потурбуватися, щоб протягом цього періоду дитина отримувала корисні бактерії, яких вона потребує.

Яку роль відіграє мікрофлора кишківника?

Зв’язок між кишковою мікрофлорою та здоров’ям малюка постійно вивчається. До кінця ще не розкрито багато таємниць. У даний час добре відомо, що здорова кишкова флора значною мірою відповідає за загальний стан здоров’я. Найважливішими функціями нормальної мікрофлори кишківника малюка є:

  • захист від впливу умовно-патогенної та патогенної флори;
  • отримання поживних речовин із їжі;
  • регуляція імунної системи;
  • знищення і виведення з організму токсинів, алергенів та формування загального імунітету організму.

І ключову роль у цьому процесі відіграють пробіотики, адже вони мають сприятливий вплив на бактеріальну флору кишечника і відповідають за всі перераховані вище процеси.

Що таке пробіотики?

В організмі постійно присутні два види бактерій: хороші та погані. Пробіотики – це хороші та корисні мікроорганізми, які природним чином живуть в організмі, підтримують нормальний баланс середовища кишківника та допомагають боротися зі шкідливими мікроорганізмами. Чи не найважливішу роль серед них відіграє пробіотична бактерія Lactobacillus reuteri.

Lactobacillus reuteri вперше була виявлена у 1960 році у здорової людини, і з того часу стала об’єктом багатьох клінічних досліджень, результати яких були зібрані та оприлюднені в 2014 році Національною бібліотекою медицини. Сучасним і найбільш вивченим пробіотиком, який містить Lactobacillus reuteri та який довів свою ефективність у 258 клінічних дослідженнях, є краплі БіоГая Протектіс.

Отже, Lactobacillus reuteri у складі БіоГая Протектіс підходить як для корекції, так і для профілактики різноманітних патологічних станів у дітей і немовлят, у тому числі й недоношених. Серед них:

  • Коліки в немовлят

Згідно з даними Американської асоціації з вагітності, коліки у новонароджених протягом перших 5 місяців життя зустрічаються у 25% усіх малюків. На думку медичних експертів, це пов’язано з порушенням балансу здорових кишкових бактерій немовляти. Застосування з перших днів життя пробіотичного штаму Lactobacillus reuteri допомагає зменшити ризик виникнення кишкових коліків.

  • Закреп і діарея у немовлят

Оскільки травна система дитини розвивається поступово, частим явищем є закреп у новонароджених, а також діарея у дитини. Ці обидва стани можуть дуже швидко порушити баланс мікрофлори малюка. Проте, як свідчать дослідження, у дітей, які приймають пробіотики, тривалість діареї значно зменшується, а стілець формується набагато швидше, порявняно з тими, хто не приймає пробіотик. Також уникнути і закрепу, і діареї можливо завдяки постійному прийому БіоГая Протектіс, який сприяє розщепленню їжі та засвоєнню поживних речовин.

Захист від алергії

Дослідження підтверджують, що у дітей, які страждають на алергію, мікрофлора кишечника відрізняється від мікрофлори кишечника здорових дітей. Додавання дитині пробіотичної добавки БіоГая Протектіс у ранньому віці може допомогти захистити її від алергії в майбутньому.

  • Підтримання хорошого настрою

Незбалансована кишкова мікрофлора може відображатися на настрої малюка і зробити його примхливим та вередливим. Збалансовуючи мікрофлору кишечника, Lactobacillus reuteri допомагає підтримувати хороший настрій.

На сьогоднішній день пробіотик БіоГая Протектіс є найбільш вивченим та найдієвішим пробіотиком, який протягом багатьох років продовжує доводити свою ефективність як для профілактики, так і для корекції широкого спектру кишкових розладів у дітей та немовлят із перших днів життя.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6522475/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24819885/

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/lactobacillus-reuteri

https://drformulas.com/blogs/news/probiotics-for-kids-infants-and-babies

Меню