Мікрофлора у дітей від 0 до 3х років

У маленьких дітей формування кишкової мікрофлори відбувається з моменту народження та протягом перших трьох років життя. Відразу після народження немовля є майже стерильним, але дуже скоро бактерії починають колонізувати кожну частину тіла – шкіру, ротову порожнину і, що особливо важливо, шлунково-кишковий тракт. Кількість і різноманітність бактерій продовжує збільшуватися до трирічного віку. У цей час мікрофлора дитини починає нагадувати за складом різноманіття кишкової мікрофлори дорослої людини, і потім залишається більш-менш незмінною протягом усього життя.

Інтерес до кишкових бактерій і мікрофлори немовлят різко зріс в останні роки, бо проведені різними групами вчених дослідження показали, що мікрофлора кишківника маленьких дітей відіграє важливу роль у їхньому здоров’ї. Різноманітна мікрофлора може допомогти немовляті оптимізувати розвиток шлунково-кишкового тракту та сприяти кращому здоров’ю в подальшому житті.

Нормальна здорова мікрофлора сприяє таким позитивним явищам:

  • посилення кишкового бар’єру;
  • поліпшення травлення;
  • поліпшення моторики кишечника;
  • розвиток імунної системи.

Лактобактерія Lactobacillus reuteri Protectis – ефективний засіб профілактики багатьох дитячих хвороб

Поліпшити різноманіття кишкової мікрофлори немовляти і збільшити чисельність корисних видів бактерій у її складі є важливим і з точки зору попередження різних «дитячих хвороб», які часто виникають у дітей перших років життя і завдають непотрібних страждань малюкам та дошкуляють їхнім батькам. Це, у першу чергу такі стани, як-от:

  • коліки у новонароджених;
  • діарея у немовлят;
  • закреп.

Коліки в немовлят

Коліки – це поширений і неприємний стан, через який немовлята часто і довго плачуть, не заспокоюючись. Приблизно у чверті всіх немовлят в перші кілька місяців життя діагностують коліки. Постійне занепокоєння малюка та його плач можуть викликати у батьків відчуття виснаженості та безпорадності. Проте, важливо розуміти, що коліки в дитини з часом вщухнуть і що з їхньою дитиною все в порядку.

Клінічні дослідження показали, що немовлята з колькою мають у травному тракті меншу кількість корисних бактерій, а також підвищену кількість шкідливих бактерій та більший рівень запалення. Таке поєднання може викликати всілякі проблеми з травленням, у тому числі коліки.

Дослідження показали, що певні штами пробіотиків, а саме Lactobacillus reuteri Protectis можуть скоротити час плачу, особливо у немовлят на грудному вигодовуванні.

Діарея у немовляти

Діарея або пронос у немовлят – дуже поширена проблема у дітей у віці до п’яти років. Всесвітня організація охорони здоров’я визначає діарею як «епізоди 3 або більше рідких випорожнень на день або частіше».

Раптовий початок діареї у здорової дитини зазвичай є наслідком кишкової інфекції, що призводить до запалення шлунку та кишечника. Ця хвороба також може викликати такі симптоми, як блювання, біль у животі та лихоманка. Зазвичай симптоми тривають до тижня.

Також часто причиною діареї є антибіотикотерапія. Учені встановили, що страждають від шлунково-кишкових побічних ефектів до 40% дітей, які лікуються антибіотиками широкого спектру дії. Окрім діареї, симптоми включають нудоту, блювання, здуття живота та біль у животі. Антибіотики порушують баланс кишкових бактерій, мікрофлори та кишкових бактерій, і цей дисбаланс може зберігатися протягом тривалого часу.

І в цьому випадку можуть стати у пригоді пробіотики.

Закреп у дитини

На запори (закрепи) страждають від 7 до 30 % дітей. Часто симптоми розвиваються протягом першого року життя та іноді зберігаються протягом тривалого часу. Проблеми часто починаються під час переходу з грудного молока на штучну суміш або при введенні твердої їжі. Інші часті періоди виникають під час привчання до туалету, у віці від двох до чотирьох років. Багато дітей продовжують страждати на закрепи в підлітковому віці та не можуть позбутися проблеми коли стають дорослими.

Про особливості імунної системи малюків

Незрілість їхньої імунної системи робить дітей більш сприйнятливими до звичайних застуд, грипу та інших вірусів.

Середньостатистична дитина хворіє від 6 до 12 разів на рік на застуду або грип, які зазвичай викликають нежить, температуру та кашель.

Імунна система відповідає за захист організму від бактерій, вірусів, грибків і паразитів. Будучи частиною імунної системи організму, численні тканини та клітини організму людини співпрацюють, щоб боротися з інфекціями та підтримувати здоров’я.

Імунна система дитини розвивається з віком і через вплив збудників різноманітних інфекцій. Кишківник дитини відіграє важливу роль в її імунному здоров’ї, оскільки через травний тракт в організм потрапляє багато нових і потенційно небезпечних мікробів і вірусів. Більшість імунних клітин організму розташовані в кишечнику, і такі клітини вистилають тонкий кишечник і виділяють величезну кількість антитіл. Мікрофлора кишківника допомагає навчити імунну систему розрізняти патогени, корисні мікроби та власні клітини організму.

Хоча випадкові застуди та випадки грипу неминучі, батьки можуть зміцнити імунну систему своєї дитини кількома способами.

Різноманітна дієта з низьким вмістом жиру, але багата фруктами, овочами та цільнозерновими продуктами, допомагає підтримувати організм та імунну систему здоровими. Дієта з високим вмістом клітковини також живить мікрофлору кишківника.

Активно сприяють успішному формуванню імунної системи дитини і молочнокислі бактерії Lactobacillus reuteri.

Про застосування Lactobacillus reuteri у дітей

Lactobacillus reuteri є типом пробіотиків («хороших бактерій»), які зазвичай знаходяться в травному тракті. Вони виробляють молочну кислоту та унікальні антимікробні речовини – реутерин та рейтероциклін, що здатні пригнічувати ріст широкого спектру патогенів в кишечнику. Lactobacillus reuteri можна знайти в певних харчових продуктах, а також вона доступна як дієтична добавка у складі БіоГая Протектіс.

Пробіотик БіоГая Протектіс – найбільш клінічно вивчений пробіотик, який можна застосовувати із перших днів життя, він допомагає розщеплювати їжу, засвоювати поживні речовини та боротися з шкідливими мікробами, які здатні викликати патологічні стани шлунково-кишкового тракту у дітей, як коліки, закреп, діарея та інші. Окрім того, пробіотик БіоГая Протектіс зміцнює імунну систему та знижує ризик розвитку інфекцій.

Джерела:
https://www.melbournepaediatricspecialists.com.au/probiotics-colic/
https://www.biogaia.com/health-areas/probiotic-baby-and-child-gut-health/
https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/lactobacillus-reuteri

Меню