Дитина першого року життя страждає на запор або нерегулярні випорожнення. Що робити?

Мікрофлора кишківника дитини відіграє важливу роль у її здоров’ї та імунній системі. Кишкова мікрофлора складається з багатьох різних видів мікроорганізмів. Вона забезпечує самозбереження шлунково-кишкового тракту, підтримує правильну роботу травної системи та забезпечує правильний метаболізм.

У немовлят мікрофлора починає формуватися вже з перших хвилин життя, коли вони прикладаються до грудей матері та отримують перші краплини молозива. Грудне молоко ідеальне за складом. Воно не тільки забезпечує малюка усім необхідним, але й  допомагає розвиненню нормальної кишкової флори. Також важливим у формуванні мікрофлори в дитинстві є введення різних продуктів харчування та добавок, які містять корисні бактерії (пробіотики).

Розлади мікрофлори кишківника у дітей можуть спричинити різні патологічні стани, такі як діарея, закреп у немовлят, коліки, алергії, екзема тощо. Тому важливо дотримуватися правильного харчування й уникати дисбалансу мікрофлори при використанні антибіотиків та інших лікарських засобів.

Крім того, щоб забезпечити нормальну мікрофлору кишківника у дитини, варто дотримуватися правильного режиму дня, забезпечувати достатню кількість фізичної активності та зменшувати стресові ситуації, які також можуть вплинути на роботу кишкової мікрофлори.

Закреп у немовлят

Закреп у дітей першого року життя – доволі розповсюджена проблема. Найпоширенішими причинами його виникнення є:

  • Перехід від штучного вигодовування.
  • Перехід від грудного вигодовування.
  • Знайомство з новими продуктами.
  • Недостатнє споживання рідини.
  • Порушення балансу мікрофлори кишківника, оскільки мікроорганізми кишківника впливають на здоров’я травної системи та на перистальтику кишківника.

Корисні бактерії в кишківнику допомагають перетравлювати їжу, засвоювати корисні та поживні речовини і сприяють нормалізації випорожнень малюка.

Коли кількість корисних бактерій у кишківнику зменшується, це призводить до порушення «переробки» їжі, зменшення м’якості калу, що сприяє розвитку закрепу.

Також діти, яких годують дитячою сумішшю з пляшечки, частіше страждають на закрепи, ніж діти, які перебувають на грудному вигодовуванні. Це може бути пов’язано з тим, що суміш для штучного вигодовування важче перетравлюється, ніж грудне молоко, оскільки в грудному молоці ідеально збалансовані усі необхідні мікроелементи, а також пробіотики, необхідні для здорового кишківника малюка.

Коли батьки починають вводити в раціон дитини тверду їжу, нестача клітковини або води також може спричинити закреп. Але закреп може виникнути, навіть коли дитина правильно харчується та споживає достатню кількість води. Іноді дисбаланс між корисними та шкідливими мікроорганізмами у кишківнику і є його причиною.

Закреп у дітей: симптоми

Необхідно відзначити, що свідчити про закреп може не кількість та частота випорожнень малюка, а те, наскільки легко йому це зробити. Наприклад, якщо стілець дитини на грудному вигодовуванні м’якої консистенції, вона легко випорожнюється кожні 4-5 днів, її нічого не турбує, то з нею – усе гаразд. Увагу слід звернути, якщо:

  • У малюка є здуття живота.
  • Він не ходить у туалет принаймні 5 днів і більше.
  • Стілець дуже щільної консистенції.
  • У малюка зіпсувався апетит.
  • Під час випорожнення він плаче та нервує.

Що робити при закрепах?

Ось декілька порад для полегшення закрепу у малюка:

  • Покладіть дитину та обережно виконайте вправу, ніби вона їде на велосипеді.
  • Акуратно зробіть масаж животика.
  • Спробуйте зігнути коліна малюка до грудної клітки, адже в сидячому положенні йому буде легше випорожнити кишечник.
  • Якщо дитина на штучному вигодовуванні, слід обговорити з педіатром можливість зміни суміші.
  • Додати до раціону малюка пробіотики, а саме Lactobacillus reuteri Protectis.

Сучасні пробіотики

Lactobacillus reuteri це вид пробіотичної бактерії, так званої «хорошої бактерії», яка виробляє молочну кислоту і знаходиться у травному тракті. Цей вид бактерій є одним із найвивченіших серед пробіотиків, оскільки він має багато корисних властивостей та дуже позитивно впливає на здоров’я.

Дослідження довели, що Lactobacillus reuteri може мати корисні властивості, серед яких:

  • Покращення травлення. reuteri допомагає перетравлювати їжу та збільшувати кількість корисних бактерій у шлунково-кишковому тракті, що запобігає виникненню закрепу та діареї.
  • Підтримка імунної системи: L. reuteri сприяє підтримці імунної системи, що допомагає у боротьбі з інфекціями.
  • Зниження рівня шкідливих бактерій: L. reuteri ефективно знижує рівень шкідливих бактерій у шлунково-кишковому тракті.

Пробіотики для дітей до 1 року

Найбільш клінічно вивченим пробіотиком, який містить Lactobacillus reuteri Protectis, є пробіотик БіоГая Протектіс. Безліч міжнародних клінічних досліджень довели ефективність застосування БіоГая Протектіс при розладах шлунково-кишкового тракту в немовлят і дітей, таких як коліки, закреп, діарея та інші.

Пробіотик БіоГая Протектіс має сприятливий профіль безпеки, який допомагає відновити мікрофлору кишківника при порушенні рівноваги між хорошими та шкідливими мікроорганізмами, а також зміцнює імунну систему та знижує ризик розвитку інфекцій.

https://www.webmd.com/parenting/baby/baby-constipation

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/infant-and-toddler-health/expert-answers/infant-constipation/faq-20058519#:~:text=If%20your%20baby%20seems%20constipated,that%20acts%20like%20a%20laxative

https://www.nhs.uk/start4life/baby/feeding-your-baby/bottle-feeding/bottle-feeding-challenges/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324543

Меню
Хочете знижку? mail